• Iğdır Key Koleji
  • Iğdır Key Koleji
  • Iğdır Key Koleji
  • Iğdır Key Koleji
  • Iğdır Key Koleji
Okulumuz; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi kademelerinde eğitim vermektedir.

Okulumuz 864 öğrenci kapasiteli 12 bin metre kare alanda konumlandırılmış ve bünyesinde bulunan 36 derslik, 450 kişilik konferans salonu, tenis kortu, halı saha, basketbol sahası, kapalı spor salonu, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, labaratuvarlar, uzay gözlem-araştırma istasyonu, hayvanat bahçesi, hobi bahçesi, oyun parkı, yemekhane ve kantin ile öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecek alt yapıya sahiptir.

Amacımız Türk Milli Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri çerçevesinde yurdunu ve ulusunu seven, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ailesinin ve ülkesinin gelişmesine katkıda bulunan, eğitim, bilim ve teknolojide çağdaş hedefleri olan, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, rekabet gücüne sahip, iyi bir yabancı dil konuşabilen öğrenciler yetiştirmektir.

LGS ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize alanında uzman eğitim kadromuz, Türkiye geneli deneme sınavları, etütler, soru çözüm saatleri ve etkin rehberlik sistemi ile destek oluyoruz.

Anasınıfından itibaren yoğun bir İngilizce programı takip eden öğrencilerimiz 3.sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak Rusça eğitimi de almaktadır.

Öğrencilerimiz 2013 yılından itibaren düzenli olarak her yıl Uluslararası Cambridge Sınavlarına, Oxford Big Read Yarışmalarına, PQS ve ELTA İngilizce online izleme-takip sınavlarına katılarak yabancı dil eğitiminde kendilerini geliştirmektedirler.

ULAŞIM


İLETİŞİM


Adres

Alikamerli Mah.
Şemsettin Uzun Bulvarı. No:134 Iğdır

SOSYAL MEDYA